Telefon +36 1 4433 433 | Email bejelentkezes@bmm.hu
Pollák Ildikó

Pollák Ildikó

Neuropszichológus

Pollák Ildikó

Neuropszichológus

Végzettség
Neuropszichológus

Specialitás
Agysérülés utáni rehabilitáció

Budai Mozgásszervi Magánrendelő
Cím 1111 Budapest Budafoki út 15.
tel +36 (1) 44 33 433
email bejelentkezes@bmm.hu

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Telefon

Bejelentkezés telefonon

Kedves Pácienseink!
Pollák Ildikóhoz kizárólag telefonon lehetséges a bejelentkezés!

Bemutatkozás

Már gimnáziumban érdeklődött a pszichológia iránt. Érdekelték az emberek, az emberi viszonyok és a cselekedeteiket befolyásoló tényezők.

Időszakosan publikál szakfolyóiratokban, és gyakori előadója az Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Magyarországi Társasága és a Magyar Pszichológiai Társaság Vándor-, illetve Nagygyűléseinek. Fő szakterülete az agysérült személyek rehabilitációjának neuropszichológiai aspektusa.

Férjezett, szenvedélyesen szereti a filmeket, kiváltképp melyek szakmába is vágnak (Csak egy lövés, Hibátlanok, Életrevalók, stb.).

MUNKAHELYEK

„Amikor egyetemre jelentkeztem, Budapesten még csak az ELTE BTK-n volt pszichológia szak. 1990-ben végeztem, majd az MTA Pszichofiziológiai Intézetében voltam két évig tudományos segédmunkatárs. 1992-től 18 évig az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) Koponya-Agysérült Osztályán dolgoztam, 2000-től már csak félállásban. Mellette 2 évig a Szent István Kórház Neurológiai Osztályán, majd 3 évig a Károlyi Sándor Újpesti Kórház Neurorehabilitációs Osztályán segítettem – a 2001-ben letett szakvizsga után már neuropszichológusként – a szerzett agysérüléses betegek gyógyulását. Közben 2000-ben, klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus szakvizsgát is tettem. 2005-től mindmáig a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház Központi Rehabilitációs Osztályának vezető neuropszichológusa vagyok.”

MESTERTŐL TANUL A TANÍTVÁNY

„Az évfolyamon mindössze húszan tanultunk pszichológiát. Tudtam, hogy a diploma megszerzését követően szerzett agysérültekkel szeretnék foglalkozni, de akkor még nem volt neuropszichológiai szakképzés, így ez a tudás mesterről tanítványra szállt. Én az OORI-ban dolgozó egyetemi oktatómtól, dr. Verseghi Annától és Osmanné dr. Sági Judittól tanultam a szakmát.”

SEGÍTSÉG AZ ÚJRAKEZDÉSHEZ

„Az OORI-ban az agysérülések utáni mentális károsodások és érzelmi problémák felmérése és az igen hosszú időt igénylő rehabilitáció volt a feladatom. Gyakran érkeztek osztályunkra balesetet szenvedett fiatal betegek, akik közül soknak fel kellett adnia addigi álmait, és sokféle maradványtünettel kísért új életet kellett kezdenie. Ezt a folyamatot segítettem, amelyen belül a trauma feldolgozásához a pszichodráma csoportban végzett munka volt a leghatásosabb.”

ÚJ MUNKAHELY- ÚJ BETEGCSOPORT

„Magánéletem változásával párhuzamosan váltottam munkahelyet és kerültem Csepelre, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház, elsősorban stroke-os betegek rehabilitációjára összpontosító, Központi Rehabilitációs Osztályára. Itt a betegek között gyakoribbak az idősebbek, akik rehabilitációját megkönnyíti a terapeuta és páciens közötti bizalom. Feladatunk a páciensek mindennapi életbe való visszaintegrálása. Ennek keretében elsőként rá kell vezetnem őket a stroke-kal járó speciális maradványtünetekre, amit a javíthatók korrigálását és a maradandók elfogadtatását, feldolgozását célzó közös munka követ.”

TANÁCSÉRT HOZZÁTARTOZÓK, DE POTENCIÁLIS BETEGEK IS FELKERESIK

„2010 óta a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelőben is fogadok pácienseket. Az egy órás találkozások alkalmával a különböző betegcsoportból érkező szerzett agysérült betegek vizsgálatát itt is kognitív tréning, vagy neuropszichológiai terápia követi, amit néha kórházi kezeléssel kombinálok. A már diagnosztizált betegek mellett egyre gyakrabban keresnek fel magukon valami rendellenességet, például figyelemzavart, memóriaproblémát felfedező páciensek, köztük fiatalok is. A rendellenességnek vélt probléma persze gyakran csak kognitív stílus jellemző, vagy a korral együtt járó természetes hanyatlás, vagy éppen élethelyzetből adódó nehézségből származik. De szerzett agysérültek, vagy stroke-os betegek hozzátartozói is fordulnak hozzám bánásmóddal kapcsolatos tanácsért.”

TANÍTÁS ÉS TANULÁS

Nagyon fontos számomra önmagam folyamatos képzése, így többek között a személyközpontú módszerspecifikus pszichoterápia, majd a közelmúltban a Katathim Imaginatív Pszichoterápia (KIP) végzésére is szereztem képesítést. Büszke vagyok, hogy évről évre felkérnek a Pécsi Tudományegyetemen és a SOTE-n folyó posztgraduális képzések oktatójának. Minkét helyen neuropszichológiai bázisgyakorlatokat tartok. Ez jelentősen eltér a betegekkel való foglalkozástól, így egyfajta feltöltődés is számomra és szakmai problémák továbbgondolására is késztet.”